Automaty nazywane SLOTS to prosta rozrywka

Ostatnimi czasy było bardzo wiele szumu wokół tak zwanych jednorękich bandytów. Wymyślono ustawę, która teoretycznie zakazuje ustawiania tego rodzaju maszyn poza kasynami. Jest to z jednej strony bardzo ważna rzecz ponieważ zmniejsza dostępność hazardu dla młodych osób, które są bardzo podatne na tego rodzaju rzeczy.

Jednak osobiście uważam, że video poker jest o wiele mniej szkodliwy dla młodzieży niż gry hazardowe w Internecie. Jest to spowodowane dość prostym czynnikiem a mianowicie tym, że jeśli chcemy grać w tego rodzaju automatach wydajemy realną gotówkę, którą mamy w portfelu przez co czujemy jak nam uciekają pieniądze a i wygrana jest bardzo niska. Natomiast jeśli gramy w Internecie często przelewamy po prostu pieniądze z naszego konta i nie widzimy tej straty.

Tracimy tylko i wyłącznie cyfry co dla młodych ludzi, którzy nie do końca myślą może nie stanowić to takiej utraty wartości. Dlatego też moim zdaniem warto się zastanowić czy video poker jest aż taki groźny jak próbują nam wmówić różnego rodzaju instytucje układające prawo. Czy też nie jest to po prostu jakiegoś rodzaju przesadne podejście, na którym ktoś po prostu chce zarobić. Wszystko zależy od punktu patrzenia.

Dodatkową wadą gier dostępnych w Internecie jest ich bardzo mocne uzależnienie i jeśli ktoś nie ma silnej woli pozwalającej mu na oderwanie się w każdej wolnej chwili może wpaść w o wiele gorszy nałóg niż ten, który gra na automatach. Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest fakt, że do kasyna bez skończonych osiemnastu lat też da się dostać albo pod opieką kogoś dorosłego albo też będąc wyrośniętym i licząc na szczęście. Dlatego też video poker nie stanie się mniej popularny od wprowadzenia tej ustawy. Zmieni się jedynie dostęp do tego rodzaju rozrywek zwłaszcza dla ludzi młodych.