Blackjack - zasady gry

Blackjack to jedna z najpopularniejszych gier hazardowych, to gra karciana która przyciąga do kasyn tłumy graczy. Blackjack, jak każda gra hazardowa posiada swoje specyficzne zasady gry, których należy przestrzegać, jeżeli chce się grac w profesjonalnym kasynie. Jest to oczywiście gra 21. Pieniądze, dzięki której można wzbogacić się bądź stracić swój majątek. Zasady gry blackjack’a zaś są bardzo proste.

Blackjack jest prowadzony przez krupiera, który jest również graczem, a gra rozgrywa się jedynie pomiędzy jednym graczem i krupierem. Nie zależnie od tego ile osób siedzi przy jednym stole do gry, rozgrywka w blackjack’a zawsze odbywa się pomiędzy krupierem oraz jednym graczem. Krupier z talii kart pięćdziesięciu dwóch rozdaje każdemu z graczy po dwie karty, również sobie rozdaje dwie karty, jednak pierwsza pozostaje do końca gry zakryta. Druga karta oraz karty graczy są kartami odkrytymi. Następnie gracze obstawiają stół określoną stawką pieniędzy w postaci specjalnych żetonów kasynowych oraz podliczają ilość oczek w kartach. Jeżeli ich liczba jest zdecydowanie mniejsza od dwudziestu jeden mogą dobrać sobie jeszcze jedną kartę, jeżeli posiadają dwie karty o takich samych figurach, mogą dobrać dodatkowe dwie i rozbić swój zakład na dwa zakłady, oczywiście również mają możliwość doboru trzeciej karty.

Gra blackjack najogólniej mówiąc polega na zdobyciu w kartach liczby oczek mniejszej bądź równej dwadzieścia jeden, przekroczenie tej liczby od razu dyskwalifikuje gracza. Jeżeli po zakończonym dobieraniu kart i po podliczeniu oczek u graczy oraz u krupiera, to gracz będzie miał większą liczbę, oczywiście wygrana stoi po stronie gracza, jeżeli większa liczba będzie należała do krupiera, wygrana stoi po stronie kasyna. Warto przy tym grać bardzo rozważnie i ostrożnie.