Co to jest Poker Texas Holdem?

Poker Texas Holdem to jedna z bardziej popularnych gier karcianych na świecie. Obecnie dostępna jest na wielu platformach bukmacherskich w ramach kasyn online oraz wielu portalach z grami w ramach rozrywki. Texas Holdem zarówno w Polsce, jak i na świecie liczy miliony graczy, którzy biorą udział w różnego typu zawodach i turniejach.

Te zazwyczaj organizowane są przez bukmacherów oraz inne organizacje, które zrzeszają graczy. Gra w pokera składa się kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu rozdań w zależności od ilości graczy. W środowisku pokerowym rozróżnia się dwa typy gier, jedna jest to gra turniejowa, gdzie gracze tworzą wspólną pulę, którą może wygrać tylko jeden z nich lub też tak zwane koszówki, gdzie każdy gracz posiada własną pólę o której utrzymanie walczy.

Bardziej popularne są jednak turnieje, koszówka jest raczej uprawiana prywatnie w gronie znajomych. Poker Texas holdem, a dokładnie mówiąc jedno rozdanie składa się z flopa, czyli trzech pierwszych kart, oraz Turna, czyli kolejnych dwóch kart wykładanych pojedynczo. Oczywiście tuż przed zobaczeniem flopa gracze posiadając wiedzę na temat swoich dwóch kart mogą brać udział w licytacji. Jedna z osób grających otrzymuje krążek dilera, co zobowiązuje ją do rozdawania kart.

Dodatkowo przed zobaczeniem kart dwóch graczy, którzy znajdują się kolejno jako pierwszy i drugi od dilera muszą dać małą oraz dużą pulę w ciemno. Zarówno diler jak i mała i duża w ciemno krążą kolejno wśród graczy według wskazówek zegara. Poker jako gra karciana polega na ułożeniu maksymalnie cennego zbioru pięciu kart z kombinacji swoich dwóch kart oraz pięciu kart znajdujących się na stole. Jak się można domyśleć zasady gry w pokera nie są wcale trudne, jednak cała trudność kryje się w sposobie przewidywania ruchów przeciwników ich oraz własnych możliwości ułożenia maksymalnie cennego układu kart.