Poker

Poker to najbardziej rozpoznawalna gra karciana na świecie. To gra, której chcieliby nauczyć się wszyscy. Jest w niej, bowiem, coś takiego, co sprawia, że grający w nią ludzie wydają się być niezmiernie silni, męscy i wyrafinowani. Poker kojarzy się wszystkim z grą uprawianą przez mężczyzn, ale to również gra, w której doskonale odnajdują się kobiety. Poker należy do grona tych gier hazardowych, które wymagają od gracza wielu umiejętności i przede wszystkim wiedzy na temat wszystkich zasad i strategii gry. Nie bez znaczenie jest również doświadczenie, jakiego nabywa się przez wiele lat gry w pokera. Doświadczenie i doskonała znajomość strategii w pokerze, to klucz do sukcesu.

Ludzie na całym świecie pragną osiągnąć sukces w pokerze, zdobyć dzięki niemu fortuny i stać się słynnymi na cały świat pokerzystami. Od kilku już lat poker obecny jest w Internecie, w którym miliony osób każdego dnia zasiada do wirtualnego stołu i próbuje swoich sił w tej grze. Zainteresowanie grą jest tak duże, że mówi się nawet o prawdziwej gorączce, jaka opanowała świat w związku z tą grą. Poker stał się modną grą towarzyską dającą wiele przyjemności i satysfakcji.

Poker należy do tych gier, których wygrane są bardzo wysokie. Wraz z grą blackjack, należą do najwyżej wycenionych gier w kasynach. W pokera można zgarnąć naprawdę wielkie pieniądze. Mało tego, można je zdobyć nie wychodząc nawet z domu. Dzisiaj poker dostępny jest w Internecie w kasynach on line. Wirtualne salony gry, zostały stworzone przez tych, którzy kochają hazard. Wykorzystując możliwości, jakie daje dzisiejszy Internet, stworzyli oni kasyna online, które w całości przypominają tradycyjne kasyna i w których można zagrać o prawdziwe pieniądze we wszystkie, popularne gry hazardowe.

Wśród tych gier na pierwszym miejscu plasuje się poker, który nie bez powodu nazywany jest królem kasyna. Codziennie gra w niego miliony osób, które pragną tylko jednego – pieniędzy. Kasyna on line odwiedza wielu miłośników pokera, z którymi również Ty możesz zasiąść do gry. Pamiętaj jednak, że do gry w pokera, trzeba się przygotować. Zrób to z nami.
Historia gry

Według wielu historyków, korzeni pokera należy szukać już w starożytnym świecie. Według badań, poker, w bardzo uproszczonej wersji pojawił się już w starożytnych Chinach i w Rzymie. W podobną grę, grywali również średniowieczni rycerze, którzy brali udział w wieloletnich krucjatach. Zapewne to właśnie oni, przyczynili się do rozpowszechniania hazardu i ówczesnej wersji gry w pokera.

Rok 1864 przez zgodnie przez wszystkich badaczy uważany jest za datę narodzin pokera. To rok, w którym po raz pierwszy zostało użyte słowo poker. Użył go pisarz Jonathan Green, który jako pierwszy odkrył i zainteresował się grą karcianą, w którą grywali podróżni statków pływających po Missisipi. Pisarza zainteresowało przede wszystkim to, że wszyscy gracze uczestniczący w grze są niezmiernie na niej skupieni. Jak słusznie zauważył Green, poker, był doskonałym sposobem na okradanie pasażerów statku, którzy dali się wciągnąć do gry. Być może po dziś dzień, poker kojarzy się większości z nas z szemranym towarzystwem, oszustami i szulerami.

W czasach Greena, poker liczył zaledwie dwadzieścia kart. Był też grą, w którą grywali ludzie z niższej warstwy społecznej, czyli tak zwana ulica. Poker był jednak na tyle wciągający i ciekawy, że zainteresowanie nim, zaczęło być coraz większe. W niedługim czasie, poker stał się ulubioną grą w salonach towarzyskich, w których spotykali się zacni i bogaci mieszczanie.

Dzisiaj poker liczy sobie 52 karty w talii. Przez wiele lat jego zasady i strategie uległy zmianie, również dzięki zwiększonej ilości kart, które pozwoliły na większą ilość kombinacji i wyższe układy. Jedno, co jest niezmienne, to fakt, że poker nadal jest bardzo wciągającą grą hazardową. Dzisiaj wszyscy, którzy interesują się hazardem, bądź dopiero zaczynają swoją przygodę z nim, pragną zdobywać sukcesy, właśnie w pokerze. To najbardziej wciągająca i popularna gra karciana. Wielu graczy marzy o tym, by zagrać w mistrzostwach pokera i zgarnąć w nich wielkie wygrane. Co roku w wielu krajach na świecie organizowane są mistrzostwa i turnieje gry w pokera, w których uczestniczy tysiące graczy. Miłośnicy pokera spotykają się również w kasynach on line, by codziennie zmierzyć się z przeciwnikami i zdobyć dodatkowe pieniądze.

W kasynach on line gracze i miłośnicy pokera mają do wyboru kilka odmian tej gry. Do najbardziej popularnych odmian pokera zalicza się:

- Texas-Holdem
- Omaha Poker
- Omaha High-Low
- Poker siedmiokartowy otwarty
- Poker pięciokartowy dobierany

By móc zagrać w pokera on line, spróbować swoich sił, warto przed postawieniem żetonów, zapoznać się z zasadami gry.
Cel gry

Zrozumienie zasad gry w klasycznego pokera, to podstawa, bez której nie można zasiąść do gry. Brak wiedzy na temat gry, po prostu może zaszkodzić Twojemu portfelowi, a uczenie się zasad podczas gry, to największa głupota, jaką niestety wielu popełnia. Owszem, podczas gry w pokera, można nauczyć się wiele, ale zasiadając do gry po raz pierwszy, należy posiadać, chociaż minimum wiedzy na jej temat. Zapraszamy, więc do lektury i zapoznania się z zasadami pokera.
Talia pokera składa się z 52 kart. Każdy z graczy otrzymuje od krupiera po pięć kart, których wartości nie widzą pozostali gracze. Gracze obstawiają każde rozdanie osobno, podbijając wcześniej stawiane zakłady. Każdy z graczy, gdy zachodzi potrzeba, może swoje pięć kart wymienić na inne. Może wymienić wszystkie pięć na nowe, lub tylko jedną, dwie, trzy czy cztery. Zadaniem gracza w grze poker, jest uzyskanie jak najwyższego układu w kartach.
By uzyskać najwyższy układ kart, gracz może wykonywać dozwolone w grze ruchy:

Pas – gracz rezygnuje z gry.
Sprawdzanie – gracz sprawdza karty u pozostałych graczy, tym samym prowadzi do zakończenia rozgrywki.
Przebijam – gracz przebija pulę.
Wymieniam – gracz zamienia karty na inne.

Każdy z takich ruchów, gracz musi wcześniej wypowiedzieć na głos, tak by pozostali gracze, wiedzieli, co właśnie zamierza zrobić dany gracz.
By zwyciężyć w pokerze należy zdobyć jak najwyższy układ kart. W pokerze możliwych jest aż 10 układów kart. Każdy z graczy, zasiadając do gry, musi znać je wszystkie. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe układy kart w pokerze, zaczynając od najwyższego.
Zwycięskie układy kart:

Royal Flush (poker królewski)
To układ z kart: dziesiątki, waleta, damy, króla i asa w jednym kolorze. Taki układ wygrywa zawsze. Mając w ręku pokera królewskiego, graj o wszystko.

Straight Flush (poker)
To układ złożony z kolejno ułożonych wg wartości kart w tym samym kolorze. Zdarza się bardzo rzadko.

Four of a Kind (kareta)
To układ czterech identycznych kart, np.: A, A, A, A lub 6, 6, 6, 6 itd.

Full House (ful)
To kombinacja pary i trójki. Wartość trójki jest zawsze ważniejsza podczas porównywania fuli. Np. układ: 3 Asy + 2 Króle jest silniejszy od układu 3 Króle + 2 Asy.

Flush (kolor)
To pięć kart w tym samym kolorze. Przy remisie wygrywa gracz, który ma wyższą kartę wchodzącą w skład koloru.

Straight (strit)
To kombinacja pięciu kolejno ułożonych kart innego koloru. Strit z Asem liczony jest w sekwencji niższej i wyższej. As może otwierać i zamykać strity: niski: A, 2, 3, 4, 5, wysoki: 10, J, Q, K, A

Three of a Kind (trójka)
To układ z trzech jednakowych kart i dwóch kart, które nie tworzą pary a ich wartość jest inna niż wartość trójki.

Two Pairs (dwie pary)
To kombinacja dwóch par kart o identycznej wartości i piątek karty, która ma inną wartość od kart tworzących dwie pary. Układ w przypadku remisu, określany jest przez silniejszą parę.

One Pair (para)
To układ tworzący dwie karty o tej samej wartości i trzy karty, które nie tworzą z parą żadnych możliwych kombinacji.

High Card (wysoka karta)
To układ gdzie, najwyższą kartą jest As. Jeśli jest remis, o wygranej rozstrzyga następna karta. Jeżeli drugie karty też dają remis, decyduje kolejna itd.

Dzięki znajomości wszystkich powyższych układów, gracz ma świadomość, co robić podczas gry, jak dobierać karty i jak pasować, by zdobyć upragniony, najwyższy układ kart. To zasady, które są podstawą do gry w pokera. Poker nie należy do gier, które są relaksujące. Wręcz odwrotnie, podczas gry, gracz powinien być bardzo skupiony i przede wszystkim nie okazywać żadnych emocji. Opanowanie słynnej pokerowej twarzy, która w żaden sposób nie zdradza pozostałym graczom, jakie ma się karty, nie jest prosta. Zachowanie się przy pokerowym stole wymaga od graczy doświadczenia.

Pamiętaj, że nie tylko sam musisz opanować blef, ale też musisz nauczyć się jak odczytywać go z twarzy innych graczy. Znajomość poszczególnych ruchów graczy, oraz wiedza na temat układów kart, to podstawy, które należy opanować chcąc grać w pokera.

Najlepszym sposobem nauki gry w pokera jest skorzystanie z kasyn online, w których można zagrać za darmo. Z takiej możliwości powinni skorzystać głównie początkujący pokerzyści, lub Ci, którzy znają się na grze, ale jeszcze nigdy nie grali online. Dzięki grze na niby, można szybko opanować zasady i strategie i przystąpić do walki o prawdziwe pieniądze.
Za nim zaczniesz grać, pamiętaj, że poker to gra, w której grasz przeciwko innym graczom. Grając w kasynie on line grasz za prawdziwe pieniądze, które równie łatwo możesz wygrać i stracić. Graj, więc rozsądnie, początkowo za małe stawki. Nie daj się również podpuścić innym graczom. W pokerze najważniejsze jest mądre i taktyczne podejście do gry. Gdy opanujesz tę sztukę, poker przyniesie Ci wiele satysfakcji z gry i oczywiście wielkie wygrane.

Życzymy powodzenia i przyjemności podczas gry.

Źródło: https://www.rankingkasyn.pl/gry-hazardowe/poker/