Ruletka

Gra w ruletkę obecna jest w każdym kasynie na świecie. Wielu znawców hazardu uważa, że słowo ruletka jest jednoznacznikiem słowa kasyno. Nazywana przez wszystkich królową gier hazardowych, ruletka jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych. Jak w przypadku wszystkich gier hazardowych, również i w ruletce, podczas gry towarzyszą wielkie emocje. Ryzyko, jakie jest wpisane w grę, przyczynia się do jeszcze większego zainteresowania ruletką. W kasynach na całym świecie, codziennie tysiące osób zasiada do gry w ruletkę. Każdy z graczy, doskonale wie, że ruletka może mu przynieść fortunę. Przy dobrej zabawie, pełnej emocji, można zdobyć naprawdę spore sumy pieniędzy. Według graczy, najprzyjemniejszą chwilą, jest moment oczekiwania, w którym miejscu zatrzyma się kulka. Adrenalina jest wówczas tak wysoka, a emocje tak wielkie, że każdy gracz z chęcią powtarza grę, by przeżyć to jeszcze raz.

Ruletka należy do gier losowych, w których wiele zależy od szczęśliwego trafu. Oczywiście przez kilka wieków istnienia ruletki, gracze stworzyli wiele strategii, które dopomagają szczęściu. Część z nich opisujemy poniżej. Tym czasem, wszystkich, którzy pragnął zapoznać się z tematem dotyczącym ruletki, zapraszamy do naszej lektury. Dzięki nam, zapoznacie się z ciekawymi i ważnymi informacjami na temat samej gry, oraz odwiedzicie najlepsze kasyna online, w których spróbujecie swoich sił w ruletce i innych grach na pieniądze.
Krótka historia ruletki

Ruletka została wymyślona w 1645 przez francuskiego uczonego Pascala. Tego znanego wszystkim matematyka, interesował rachunek prawdopodobieństwa, dlatego też stworzył on koło do ruletki, dając tym samym dowód istnienia rachunku prawdopodobieństwa. Optymista czy bardziej realista Pascal, uważał, że lepiej zakładać, że coś istnieje, niż wierzyć, że tego nie ma. Suma liczb na kole Pascala, daje liczbę 666, która zamiast wzbudzić w ludziach niepokój, czy strach przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania grą.

W 1842 roku, dwaj bracia Blanc, Luis i Francis, chcąc zwiększyć dochody kasyna, dołożyli do koła Pascala pole z numerem 0. Obaj bracia byli założycielami pierwszego kasyna w Monako. Ze względu na politykę, jaką uprawiał jeden z braci Blanc, ruletka stała się grą, w którą grywała francuska elita polityczna. Ruletka była kojarzona przede wszystkim z dworem królewskim i grą zamożnych.

Ruletka, przypominająca dzisiejszą grę obecna była w już w XVIII wieku, w najbardziej ekskluzywnych kasynach paryskich. W Stanach Zjednoczonych pojawiła się bardzo szybko i równie szybko stała się tam popularną grą hazardową. Właściciele kasyn w Ameryce, dość szybko doszli do wniosku, że dodając jeszcze jedno pole z numerem 00, zwiększą swoje zyski z gry. Dzisiaj ruletka występuje w dwóch wersjach. W zależności od ilości pól w kole, ruletka dzieli się na amerykańską i europejską wersję.
Zasady gry

Ruletka to gra mało skomplikowana, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością wśród graczy. Szczególnie upodobali ją sobie wszyscy ci, którzy odwiedzają kasyna po raz pierwszy. Wystarczy tylko zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat gry, by móc w pełni cieszyć się z ruletki.
Każde koło do ruletki składa się z 37 przedziałów, ponumerowanych odpowiednio od 0 do 36. W amerykańskiej wersji jest tych przedziałów o jeden więcej, czyli 38.

Każdy gracz, których może być od jednego do ośmiu przy jednym stole, ma możliwość obstawiania zakładów. Gracz może obstawiać zarówno numery, widoczne na kole, jak i zakłady zewnętrzne.

Straight Up – obstawianie na numer pojedynczy
Split Bet – obstawianie na dwa numery
Street Bet – obstawianie na trzy numery
Corner Bet – obstawianie na cztery numery
Five Bet – obstawianie na pierwsze pięć numerów (0,00,1,2,3)
Six Line Bet – obstawianie na linie
Column Bet – obstawianie na kolumnę
Dozen Bet – obstawianie na tuziny: 1 – 12, 13 – 24, 25 – 36
Even, Odd – obstawianie na parzyste, nieparzyste numery
1st 18, 2nd 18 – obstawianie na numery 1 – 18 i 19 – 36
Red, Black – obstawianie na czerwone, czarne

Do szans prostych zwanych zakładami zewnętrznymi zalicza się zakłady na numery 1st 18 i 2nd 18, numery parzyste i nieparzyste, czarne i czerwone.
Gra rozpoczyna się, gdy krupier wpuszcza w ruch koło i wrzuca w niego kulkę, która porusza się po kręcącym się kole. Większość graczy obstawia zakłady zgodnie z przeczuciem i intuicją. Dużo emocji podczas gry, przysparza graczowi możliwość kombinacji zakładów. To właśnie robienie zakładów, sprawia graczom najwięcej przyjemności.

By gracze mieli większe szanse na wygraną, kasyna amerykańskie i europejskie, pozwalają graczom obstawiać numery, jeszcze po tym jak krupier rzuci kulką. Gracz ma prawo do obstawiania po rzuceniu kulki, ale tylko do momentu, w którym krupier wypowiada słowa: „ no more”. To krupier decyduje, w którym momencie wypowiada te słowa, dzieje się tak zazwyczaj, gdy kulka powoli zwalnia, i zaczyna opadać do środka koła.
Jak grać w ruletkę?

Wszyscy, szczególnie nowi gracze zastanawiają się jak grać w tę fascynującą grę. Większość nowych graczy, tak zwanych amatorów, gra na chybił trafił, natomiast zawodowi gracze i stali bywalcy kasyn, grają według ściśle określonego planu. Ten plan to nic innego, jak optymalny stosunek wygranych do przegranych zakładów.
Grając według planu, gracz powinien:

Wybrać kombinację numerów
Stosować odpowiednie metody
Typować wygrywające numery
Stosować system operowania stawkami
Prowadzić zapis gry na formularzu

Znając zasady gry oraz strategie w obstawianiu, każdy sam może stworzyć swój własny system gry. Ważne by utrzymać stosunek przegranych zakładów do wygranych zakładów i odpowiednio dysponować własnymi pieniędzmi. Większość stałych bywalców kasyn, powtarza, że improwizowanie nie jest skuteczną metodą. Warto też pamiętać o tym, że ruletka to gra losowa, w której wszystko zależy od szczęścia, losu czy fatum gracza. Prawdopodobieństwo wygranej jest takie samo, gdy stawia się na dowolne liczby, liczby związane z datą urodzin, numerem mieszkania, czy datą ślubu.

W każdym kolejnym zakładzie, numer, który już padł, może się powtórzyć przy następnym zakładzie. Ruletka to gra losowa i wyniki jest po prostu nieprzewidywalny.

Jeżeli należycie do osób, którym sprzyja szczęście, ruletka to wymarzona gra dla was. W najlepszych kasynach online, do których możecie zajrzeć już teraz, czekają na was, salony do gry w ruletkę. Spróbujcie swoich sił w tej wspaniałej i nieprzewidywalnej grze. Liczmy na to, że akurat Wam się poszczęści. Powodzenia.

https://www.rankingkasyn.pl/gry-hazardowe/ruletka/